Zdravě hravě v barefoot obuvi

Chůze v barefoot obuvi je vlastně chůze na boso. Barefoot obuv poskytuje dostatečný prostor na prsty, je ohebná a přizpůsobivá. Přes tenkou ohebnou podrážku cítíte nerovnosti terénu, které vám masírují chodidla. Masáž chodidel je velice příjemná a uvolňuje napětí v těle.

U barefoot obuvi je velmi důležité střihové provedení, které zajišťuje volný prostor před prsty nutný ke správnému pohybu nohy, takzvaný nadměrek. Pokud Vám nohy v barefoot obuvi kloužou dopředu a prsty se mačkají ve špičce, je to špatně a boty tak ztrácí svoji funkčnost. Všechny naše boty jsou navrženy tak, aby před prsty zůstával prostor takzvaný nadměrek. Rozdíl mezi délkou nohy a vnitřní délkou boty.

 barefoot obuv  

JAK SPRÁVNĚ CHODIT V BAREFOOT OBUVI

Důležité je zapracovat na správné chůzi, abyste si ještě více neublížili. Jedna z nejdůležitějších věcí je dělat menší kroky a nedopadat na patu (což většina z nás dělá), ale nohu lehce pokládat na zem ideálně středem chodidla, to znamená, že nejprve by se měly podlahy dotýkat body pod palcem a pod malíkem. Toto si nejlépe vyzkoušíte chůzí pozpátku a krásně si přitom nacítíte, jak by správná chůze měla vypadat.    

Pokud chodidlo pracuje správně, zapojuje se podélná i příčná klenba a chodidlo se uzdravuje. Pokud chcete ještě více podpořit spadlou příčnou klenbu, můžete denně, když si na to vzpomenete, klidně při čekání na autobus nebo ve frontě na oběd, vědomě roztahovat prsty u nohou a nebo s nimi tlačit do země.

V barefoot obuvi nezapomínejte chodit v přírodě nebo po nerovnostech jako jsou třeba kamínky, tam jsou bosonohé boty nejefektivnější. 

V chodidlech je promítnuté celé naše tělo, jsou důležitou součástí našeho těla, celý den nás nosí a přesto jsou hodně opomíjená. Měli bychom jim věnovat speciální péči, masáž, protažení, procvičení. Cvičíme cviky na plochá bříška, rovná záda. pevné zadečky … ale chodidla jsou základ.

Chtějte mít i krásné nohy, pružná a zdravá chodidla a budete mít tělo v pořádku. Chůze v bosobotách je první krůček ke změně.

CHŮZE NABOSO NA BOSO

A na závěr nezapomínejte také občas boty odhodit a užít si tu skutečnou chůzi na boso které se nic nevyrovná. Jaro k tomu přímo vybízí. Promasírujete si skrze reflexní plošky na chodidlech celé tělo a uvolníte napětí. Já v létě pravidelně vyrážím na procházky na boso a jsem pak uvolněná, v přítomném okamžiku, veškeré napětí ze mě spadne a mohu se plně věnovat tomu, co mě baví. A že na Vás budou ostatní budou zatím neosvícení koukat jako na chudáky, kteří nemají ani na boty :-D nebo nemohou jít v botách? Z toho si nic nedělejte. Vy totiž budete vědět, že děláte pro stoje tělo i orgány a duši to nejlepší co můžete :-).

 bosáchůze

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.