Naše materiály

Všechny usně na naše boty bereme od českého výrobce.

Mějte prosím na paměti, že useň je přírodní materiál, který vypadá pokaždé trochu jinak, proto je každý pár originál. Někdy je struktura na kůži větší a někdy menší a na každém konci jiná :-D. Občas je oříšek udělat levou a pravou botu stejnou :-D.

Všechny usně, které používáme, jsou vyráběny standardní technologií, to znamená činění chromitými solemi (kde chrom je trojmocný ne šestimocný - ten je zdraví škodlivý), obsah chromu odpovídá normě. Barvy, které jsou použity na barvení kůží, neobsahují azoskupiny. Mazadla jsou na bázi rybího tuku a pigmenty na bázi kaseinu (bílkovina).

CO JE TO USEŇ

Kůže je laický výraz pro usňový materiál, což je vyčiněná kožka převážně savců, zbavená při činění vlasu.

botyluks

JAK VYPADÁ TELETINOVÁ USEŇ

Teletinové usně se činí z kůží váhové kategorie od 2 do 10kg, a to v provedení napa, což znamená přírodní hladký líc. Používané usně jsou měkké a příjemné na chodidla. Používají se nejen k výrobě obuvi, ale i k šití oděvů, rukavic a pro čalounické účely. Velikost teletinových usní se pohybuje od 80 do 200dm2. Lícově lepší usně v provedení napa se brousí na mochetto.

TELETINA MOCHETTO

Jemné zbroušení líce teletiny napa vytváří sametový povrch. Výsledkem je o něco tmavší jemně strukturovaná barva kůže.

botyluks botyluks

EKOLOGICKÉ 100% BEZCHROMOVÉ KŮŽE

V současné době jednáme s německým výrobcem o dodávání certifikovaných ekologických 100% bezchromových kůží. Pak vám budeme moci nabízet i boty z ekologických 100% přírodních kůží, které nejvíce ocení vegani a vegetariání.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.