O NÁS

Naše materiály

Mějte prosím na paměti, že useň je přírodní materiál, který vypadá pokaždé trochu jinak, proto je každý pár originál. Někdy je struktura na kůži větší a někdy menší a na každém konci jiná :-D. Občas je oříšek udělat levou a pravou botu stejnou :-D.

CO JE TO USEŇ

Kůže je laický výraz pro usňový materiál, což je vyčiněná kožka převážně savců, zbavená při činění vlasu.

botyluks

USNĚ, KTERÉ POUŽÍVÁME

Usně, které používáme jsou vhodné na výrobu barefoot obuvi. Jejich jemné a precizní zbroušení vytváří sametový povrch. Výsledkem je o něco tmavší jemně strukturovaná barva kůže.

botyluks botyluks

Naše fotografie

fotíme-pro-vás-ikonka-pro web

Víme, jak je pro vás důležité si zboží před koupí prohlédnout, osahat, vyzkoušet a u obuvi to platí dvojnásob. Při online nakupování to bohužel není možné. Proto pro vás měříme délky stélek a fotíme co nejvěrnější a nejdetailnější fotografie. Vždy se je snažíme zachytit v jejich přirozeném prostředí, to je venku. Pro barevnou věrnost vždy fotíme venku a někdy čekáme i několik dní na ideální světelné podmínky. 

Zvlášť u barefoot obuvi je důležité, aby bylo vidět, jak boty na nohou sedí a proto zařazujeme i fotografie na chodidlech.

Fotíme zrcadlovkou Canon EOS 600D.

Po vyfotografování bot ze všech úhlů to všechno teprve začíná, následuje probírání se hromadou fotek a vybírání těch nejpovedenějších. Někdy je třeba ještě něco vyfotit znovu. Velikost fotografií zmenšujeme a vkládáme do nich naše logo. Pro komerční účely vám rádi zašleme fotografie v plném rozlišení. Stačí nám napsat na e-mail.  

IMG_0676-pro.web   IMG_0681-pro-web 

IMG_4105-pro-web   IMG_4000-pro-web

Náš příběh

IMG_3887-pro-webOd mala jsem byla kreativní, ráda jsem tvořila, kreslila, psala a vyráběla. Už jako 10ti letá jsem občas pomáhala vyrábět taťkovi pantofle.…Když jsem dospěla, nemohla jsem přijít na to, co by mě naplňovalo a dávalo smysl. Až po škole jsem přišla k taťkovi do dílny a brzy jsem věděla, že to je ono, vyrábět boty a tvořit, ten pocit, když vám pod rukama vzniká naprosto dokonalá dámská kozačka, je nepopsatelný a to je to, co chci dělat.

Před pár lety, když jsem začala chodit na lekce pilates, které jsou skvělé na narovnání těla a zad, mě moje instruktorka upozornila na to, že existuje barefoot obuv. A že tělu i chodidlům prospívá po všech stránkách. A to bych ani nebyla já, kdybych to hned nezkusila.

Chůzi naboso a v barefoot botách jsem si zamilovala. Postupem času jsem stále častěji narážela na problém sehnat „normální“ BF boty v obchodech, a tak jsem se rozhodla si jedny takové vyrobit. Po večerech a o víkendech jsem zkoušela co a jak udělat, aby byly hezké a padly na nohu tak, jak mají. Rukama mi prošlo několik nepovedených párů, až jsem nakonec jedno dpoledne vytvořila takové, které dokonale padly na nohu svým tvarem a měly krásný, jednoduchý a elegantní design. V ten moment úžasu mě napadlo, že by tyto botky mohly skvěle sloužit i ostatním ženám. Možná by je také ocenily. A napadlo mě, že bych jim tím mohla hodně pomoci. Několik jsem jich rozdala kamarádkám, které byly maximálně spokojené, a pak se začaly scházet zakázky.

Zajímá mě vše okolo zdraví, zdravého životního stylu. Největší pozornost bychom měli věnovat chodidlům. Měli bychom jim být vděční za to, že nás celý život nosí a věnovat jim tu nejlepší péči. Od chodidel se odvíjí úplně všechno v našem těle.

Toto je pro mě smysluplná práce a beru jí jako své poslání. Miluju, když můžu hodiny a hodiny trávit v dílně, když ztrácím pojem o čase a vymýšlím zase něco nového, co mě i vás posune zase o kousek dál. Děkuji za to, že naše botky kupujete, že se vám tak líbí, děkuji za krásné recenze, které zahřejí u srdce a potěší. Bez vás by to nebylo ono.

IMG_4000-pro-web IMG_4002-pro-web

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.