O nás

Naše výroba

Mokasíny stejně jako všechny ostatní boty vyrábíme s láskou a pečlivostí v naší malé rodinné dílně. Pojďme se podívat, jak taková výroba vypadá.

TOM05762

 

TOM05765

Vše začíná vyřezáváním jednotlivých dílů z vrchní i podšívkové kůže. Více o kůžích se dozvíte zde. K vyřezávání používáme vysekávací nože, některé boty vystřihujeme ručně.

TOM05889

Dalším krokem je slepování a šití, které je časově nejnáročnější a zabere až hodinu práce. Vše lepíme ručně. Nejprve se natře zadní pásek, který spojí levou a pravou zadní část boty k sobě. V dalším kroku pásek prošijeme na šicím stroji, jak je vidět na obrázku. Poté se spojí vrchní a podšívková kůže a dále se sešívá. To už se rýsuje finální výrobek. Když je kožený vrch hotový, přilepí se na gumovou 4 mm plotnu. 

TOM05813

TOM05824

TOM06026

Pokud se jedná o novinku, která ještě není na e-shopu, fotíme pro vás co nejvěrnější a nejdetailnější fotografie. Vždy se je snažíme zachytit v jejich přirozeném prostředí venku. Někdy čekáme i několik dní na ideální světelné podmínky.  

TOM05855

TOM05882

TOM05962

Naše materiály

Všechny boty šijeme z kvalitní kůže, kterou bereme od našich regionálních dodavatelů. Kůže se postupně přizpůsobuje noze a neustále tak pracuje. Postupem času se může lehce měnit její barevnost. Při správné péči a pravidelné impregnaci vám boty Luks vydrží i několik let.

Kůže je přírodní materiál, který v sobě skrývá kouzlo jedinečnosti a originality. Nikde na světe nenajdete dvě kůže, které by měly stejnou barvu a strukturu. Výroba z kůží nás baví, protože každý pár je originál. Možná se ptáte, jaký je rozdíl mezi usní a kůží. Kůže je laický výraz pro usně. Pojem kůže označuje nezpracovanou surovinu. Useň vzniká z kůže zpracované v koželužně do stavu, kdy z ní lze vyrábět kožené výrobky jako jsou boty, opasky, peněženky, kabelky, apod.

botyluks

botyluks   botyluks

Naše fotografie

fotíme-pro-vás-ikonka-pro web

Víme, jak je pro vás důležité si zboží před koupí prohlédnout, osahat, vyzkoušet a u obuvi to platí dvojnásob. Při online nakupování to bohužel není možné. Proto pro vás měříme délky stélek a fotíme co nejvěrnější a nejdetailnější fotografie. Vždy se je snažíme zachytit v jejich přirozeném prostředí, to je venku. Pro barevnou věrnost vždy fotíme venku a někdy čekáme i několik dní na ideální světelné podmínky. 

Zvlášť u barefoot obuvi je důležité, aby bylo vidět, jak boty na nohou sedí a proto zařazujeme i fotografie na chodidlech.

Fotíme zrcadlovkou Canon EOS 600D.

Po vyfotografování bot ze všech úhlů to všechno teprve začíná, následuje probírání se hromadou fotek a vybírání těch nejpovedenějších. Někdy je třeba ještě něco vyfotit znovu. Velikost fotografií zmenšujeme a vkládáme do nich naše logo. Pro komerční účely vám rádi zašleme fotografie v plném rozlišení. Stačí nám napsat na e-mail.  

IMG_0676-pro.web   IMG_0681-pro-web 

IMG_4105-pro-web   IMG_4000-pro-web

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení