DOPRAVA, VÝMĚNA A VRÁCENÍ ZDARMA
Zákaznická podpora:+420 725 496 277info@botyluks.cz

Jak správně chodit v barefoot obuvi

Při chůzi držte tělo vzpřímeně. Zpomalte a snažte se došlápnout, co nejrovněji, špička ať směřuje vpřed. Soustřeďte se na chůzi. Chodidlo by se mělo odrazit od země všemi prsty.

Beze jména2-pro-web  Beze jména5-pro-web

Jak na to? 

Postupně přenášejte váhu od paty směrem dopředu, zatlačte prsty do země a palcem se odrazte jako posledním. Jako byste ho chtěli poměrně silně a vědomě zatlačit do podložky. Tím se chodidlo odlepí od země a následuje stejný pohyb druhé nohy. 

Jsou barefoot boty vhodné opravdu i ve městě na betonu? 

Barefoot se snaží dopřát chodidlu co největší volnost. Snaží se mu nechat co nejvíce přirozených podnětů. Hlavní tedy je, abyste každou botu měřili a posuzovali na vaši konkrétní nohu. Pokud vašemu chodidlu sedí, tak i celodenní chození po městské dlažbě nevadí. Problém není v tvrdých površích, s těmi si noha umí poradit, má na to své mechanismy. Problém je nevhodně zvolená obuv a tím způsobené mnohaleté nepoužívání některých částí našeho těla, které rozhodí tyto přirozené mechanismy.

Nestačí změnit jen typ obuvi. Musíme začít měnit i své pohybové vzorce. Když celý život chodíte v botách, které vaše chodidlo omezují, změní to způsob, jakým se pohybujete. Některé jeho části zatuhnou, jiné zeslábnou, a pak už prostě stojíte jinak. Proto je vhodné si k rozvoji chodidla zařadit vhodná cvičení, jako například Vyprošťovák na nožky od Markéty Strnadové, a začít svá chodidla VĚDOMĚ používat. Dočkáte se blahodárného vlivu nejen na chodidla.     

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení