Zákaznická podpora:+420 725 496 277info@botyluks.cz

Jak správně chodit v barefoot obuvi

Při chůzi držte tělo vzpřímeně. Zpomalte a snažte se došlápnout, co nejrovněji, špička ať směřuje vpřed. Soustřeďte se na chůzi. Chodidlo by se mělo odrazit od země všemi prsty.

Beze jména2-pro-web  Beze jména5-pro-web

Jak na to? 

Postupně přenášejte váhu od paty směrem dopředu, zatlačte prsty do země a palcem se odrazte jako posledním. Jako byste ho chtěli poměrně silně a vědomě zatlačit do podložky. Tím se chodidlo odlepí od země a následuje stejný pohyb druhé nohy. 

Jsou barefoot boty vhodné opravdu i ve městě na betonu? 

Barefoot se snaží dopřát chodidlu co největší volnost. Snaží se mu nechat co nejvíce přirozených podnětů. Hlavní tedy je, abyste každou botu měřili a posuzovali na vaši konkrétní nohu. Pokud vašemu chodidlu sedí, tak i celodenní chození po městské dlažbě nevadí. Problém není v tvrdých površích, s těmi si noha umí poradit, má na to své mechanismy. Problém je nevhodně zvolená obuv a tím způsobené mnohaleté nepoužívání některých částí našeho těla, které rozhodí tyto přirozené mechanismy.

Nestačí změnit jen typ obuvi. Musíme začít měnit i své pohybové vzorce. Když celý život chodíte v botách, které vaše chodidlo omezují, změní to způsob, jakým se pohybujete. Některé jeho části zatuhnou, jiné zeslábnou, a pak už prostě stojíte jinak. Proto je vhodné si k rozvoji chodidla zařadit vhodná cvičení, jako například Vyprošťovák na nožky od Markéty Strnadové, a začít svá chodidla VĚDOMĚ používat. Dočkáte se blahodárného vlivu nejen na chodidla.